Tipy na zdravé snídaně

Říká se, že snídaně je základem dne. Je to opravdu tak?

To vám neřeknu, protože i přerušovaný půst má své opodstatnění :-) Jediné co vím je, že pro ty, kteří ráno snídají, by měla být snídaně zdravým startem každého dne, potěšením a hlavně byste si ji měli vychutnat v klidu (ovšem jako každé jídlo).

Někdo holduje slané snídani, my ve Štíhlonožce frčíme na sladko. U mě osobně má sladká snídaně velkou výhodu v tom,  že zbytek dne mně už nehoní žádná mlsná na sladké :-) Pokud si kaši obohatíš o správné ingredience, komplexní sacharidy a zdravé tuky, máš vyhráno.

 

Došli ti už nápady a hledáš inspiraci? 

Přinášíme pro pár tipů na skvělé, lahodné a vytuněné kašičky či granoly, bez zbytečného bílého cukru a přece sladkých a bohatých na ty správné sacharidy a tuky, které hezky zasytí, dodají energii a prospějí našemu zdraví. Můžeš si k ním přidat různé ovoce dle libosti, oříšky, ořechové krémy, semínka, marmeládu atd. Fantazii se meze nekladou :-)

 

 

Štíhlonožky tipy na parádní snídani:

1

Jahodová kaše:

Základem je rýže a ovesné vločky.  Ovesné vločky mají skvělé nutriční složení, mají vysoký obsah vlákniny, větší množství bílkovin a tuků a jsou nabité vitaminy. Kaši dodává sladkou chuť prášek z lyofilizovaných jahod, prášek z datlí, mandle a jahody. Nakonec jsme si kaši vyšperkovali mandlemi a jahodami.

Kterou kaši jsme použili? Podívej se a nakupuj tady.

 

2

Maca kaše:

Maca - co to vůbec je? Je to bylinka, kterou využívali už starověcí Inkové pro své blahodárné účinky, zejména v posilování psychické a fyzické odolnosti a dodání energie. Navíc patří mezi afrodiziaka! Obsahuje vysoké množství aminokyselin, vitamínů B1, B2 , B6, C a E, minerálů jako vápník, železo, zinek, draslík a jód.

Pilířem kaše jsou pohankové a quinoa vločky.  Pohanka je zdrojem kvalitních bílkovin s vysokým obsahem esenciálních aminokyselin, vitamínů a minerálních látek. Má příznivý vliv na cévní systém, játra a trávicí ústrojí. Quinoa je výživovou bombou, která se zaslouženě řadí mezi superpotraviny.. Tuhle superkaši jsme ještě doplnili o banány, lyo borůvky a  kokosové lupínky.

 Super kaši pro super den, můžeš koupit tady.

 

Venku začíná jaro, sluníčko svítí, vzduch se pomalu ohřívá a ty už nemáš chuť na teplé snídaně? Co tak vyzkoušet granolu? My jsme si ji dali s kokosovým jogurtem.

3_2

Granola slaný karamel:

Stavebním kamenem jsou ovesné vločky pečené a mandle blanšírované, dále se k nim nanominovali makadamové ořechy, arašídy, slunečnicová semínka, moruše bílá, datle, fíky, kokosové plátky, maca. To vše je přislazené přírodním kokosovým cukrem. My jsme si kašičku ještě dozdobili lyo malinami a kiwi. Krásná hra barev a chutí.

 

Granolu si případně můžete dát  jen tak, pod zub, jako zdravé mlsání :-) Světová granola z které jsme si udělali ještě světovější snídani můžeš koupit tady.

 

 

Dobrou chuť se zdravou snídani bez zbytečných cukrů !